Nová perspektiva pro vaše fotky – Photoshop video tutorial

Asi už jste viděli tyhle fotky „planetek“, kdy se panoramatická fotka stočí dokola. Planetky se ale dají dělat mnohem zajímavěji :).

Planetka - Berlin

Ve Photoshopu je na tvorbu planetky celkem jednoduchý postup. Ale protože se fotka stočí dokola okraji k sobě, je potřeba aby na sebe okraje co nejlépe navazovaly. I přesto, že fotka výše je k tvorbě planetky ideální, okraje téměř nikdy na sebe nenavazují přesně (i když máte 360° panorama) a spoj je potřeba retušovat.

V tomto článku ukážu jednoduché vylepšení postupu tvorby planetky, takže planetka půjde vyrobit z jakékoliv fotky. Trik je pouze v tom, že se fotka nejdřív rozšíří o svůj zrcadlový obraz. Díky tomu je fotka souměrná, okraje fotky jsou stejné a tak na sebe dokonale navazují.

lisabon

Planetku je možné udělat z libovolné fotky a dá se tak různě experimentovat:

metal-dino

icc2

 

Podívejte se na video tutorial, kde ukazuji celý postup:

 

Celý úprava se sice dá zvládnout za minutu, ale když ji máte opakovat na více fotkách, tak je to otrava. Photoshop naštěstí umí tyto věci dobře automatizovat. Ke konci videa ukazuji použití automatické akce, která planetku vytvoří na jedno kliknutí.

Automatickou akci na dělání planetek nabízím zdarma ke stažení, resp. výměnou za sdílení tohoto článku na Facebooku. Stačí kliknout na modré tlačítko, článek dát sdílet a místo tlačítka se objeví odkaz ke stažení akce na tvorbu planetky.

3 Comments

 1. Jan Drašnar

  31. 8. 2016 at 11:36

  Super video, bohužel když chci sdílet vyskočí mi okno s hláškou: ,,Aplikace není nastavena: Tato aplikace je stále v režimu vývoje a nemáte k ní přístup. Zaregistrujte se jako testovací uživatel nebo požádejte správce o oprávnění.“

 2. Roman Flössler

  31. 8. 2016 at 13:48

  Díky za komentář a upozornění, teď už by to mělo fungovat.

 3. jednoduché, moc děkuji

Napsat komentář - uvítám váš názor

Váš email nebude publikován.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Fotogalerie: